Said Özdemir ağabeyin hanımı Rahime Özdemir Dualarla Uğurlandı

Bediüzzaman Said Nursi hazretlerinin talebelerinden Said Özdemir Ağabeyin hanımı Rahime Özdemir 16 Şubat 2016 akşam saatlerinde vefat etti.

Ankara Hacı Bayram Veli Camii'nde ikindi namazına müteakiben kılanan cenaze namazı çok sayıda kişinin katılımıyla eda edildi.

Merhume Rahime Özdemir'in ağabeyi Taha Hoca tarafından kıldırılan cenaze namazına Bediüzzaman Said Nursi hazretlerinin talebelerinden Abdullah Yeğin, Hüsnü Bayram ve Mehmet Fırıncı ağabeyler ve Başbakan yardımcısı Yalçın Akdoğan da katıldı. 

Cemaatten helallik alındıktan sonra Abdullah Tutar, Rahime Özdemir'in Risale-i Nur hizmetindeki yeri hakkında konuştu.

Rahime Özdemir'in cenazesi, namazının ardından Ankara Cebeci Asri Mezarlığına defnedildi.

Üstad Bediüzzaman Said Nursi hazretlerinin talebeleri Ankara'da hapiste iken, kendilerine sürekli yemekler pişirip göndermiştir. Rahmetli Mustafa Sungur abi de kendisinden hayırla bahseder "Allah razı olsun, Rahime hanımın çok yemeklerini yedik" derdi.  

Rahime Özdemir hanım Bediüzzaman Hazretleri'nin duasına mazhar olmuş, Risale-i Nur'a çok hizmet etmiş, hanımlar taifesinin bir kahramanı olarak bahtiyar bir şekilde vefat etti.   Kendisine Allah'tan rahmet ve yakınlarına sabr-ı cemil niyaz ediyoruz.

RisaleHaber

Copyright © 2023 SaidNur.net | Gizlilik | Tüm Hakları Saklıdır.