Salih Özcan Ağabey Hastahanede: "Son Durumu"

Üstadımızın 'Hariciye Vekilim' dediği Salih Özcan Ağabey bir yılı aşkın bir zamandır istanbul memorial  hastanesinde tedavisi sürmekte.. Bu süre içerisinde İstanbul bölgesi abi ve kardeşleri değişmeli olarak yanında bulunuyorlar..

Yanında kalan kardeşlerden edindiğimiz bilgilere göre sağlık durumu ve bakımı:

Sol tarafında kısmı hareketsizlik durumu devam ediyor. Her gün fizik tedavisi, doktorlar tarafından yapılıyor. Beslenme ihtiyacı Şurup ile yapılmakta. Kişisel bakımı hasta bakıcılar tarafından özenle yapılıyor.

Sıhhati açısından Ziyaretçi kabul edilmiyor.
Kadim dostları ve ağabeylerin ziyaretlerinde kendine geliyor, neşeleniyor ve onlarla sohbet ediyor.. Bunun haricinde hiç konuşmuyor. Adeta dünyadan kelamını kesmiş..

Doktorların ve hasta bakıcıların "Nasılsınız?" sorularına "Hayattayım" diye cevapta bulunuyor.

Yakınları ve Kardeşler sıhhatini sorduğunda "Elhamdülillah" diye şükür ifadeleri kullanıyor..

Yanında kalan kardeşlerin yardımıyla abdest alıp (teyemmüm) namaza başlıyor, sıhhatinin elverdiği kadar eda ediyor.. Uyanık oldu zamanlarda ağzı devamlı zikirle meşgul.. Yanında okunan Nurları dinliyor, Cevşen'i takip ediyor, Yasin-i Şerif, Gamme, Tebareke, Fetih gibi sureler okunurken  kendiside okumaya çalışıyor..

Hadis-i Şerif'te var, "İbadet konusunda güzel bir yolda olan kul, hastalığında, onun amellerini yazmakla görevli meleğe söyle denir: Onu iyileştirinceye kadar veya katıma alıncaya kadar, daha önce yapmakta olduğu ibadetlerin sevabı kadar yaz." (Ahmed ibn Hanbel - Müsned 2/203 "Ravi: Abdullah ibn Amr R.A.")
Adeta Bu Hadis-i Şerifi yaşayarak bizlere ders veriyor.

Odasında bulunan hatıra not defterinde kalan kardeşlerin acil şifalar temennilerine bizlerde yüzbinler amin diyoruz ve  bir kaçını burada paylaşmak istiyoruz.

Allah u Teâlâ Salih Özcan Ağabeye acil şifalar ve hizmet edenlere ecrini fazlasıyla versin.  Amin.

Furkan Fudayl


Copyright © 2023 SaidNur.net | Gizlilik | Tüm Hakları Saklıdır.